
№1 в Украине
(0)
Ваш кошик порожній!
Працюємо : Офіс: пн-пт 09:00-18:00
Консультація: пн-сб 09:00-19:00
Проблема сажі і шлаків, що утворюються в процесі експлуатації котла, відноситься до основних у сфері догляду за твердопаливними котлами, камінами і димоходами. Шлаки і сажа є сумішшю твердого карбону і попелу, які налипають на поверхні труб і стінок котла. Це може призвести до зниження ефективності роботи опалювального приладу, збільшенню ризику загоряння сажі в димоході, погіршення теплової передачі, зменшенню тяги. Шлаки також можуть привести до корозії. Саме тому, очищення димоходу - це важливий і відповідальний захід, який потрібно проводити мінімум 2 рази за опалювальний сезон.
Сортувати за:
Литва
Вибір довжини
Набір 4×1 м Набір 5×1 м Набір 6×1 м Набір 7×1 м Набір 8×1 м Набір 9×1 м Набір 10×1 м Набір 11×1 м Набір 12×1 м Набір 13×1 м Набір 14×1 мЧехія
Вибір діаметру
ф25 мм (1") ф32 мм (1 1/4") ф38 мм (1 1/2") ф50 мм (2") ф57 мм (2 1/4") ф70 мм (2 3/4") ф76 мм (3") ф89 мм (3 1/2") ф100 мм (4") ф115мм (4 1/2")Чехія
Вибір діаметру
130 мм 150 мм 160 мм 175 мм 200 мм 250 мм 300 мм 400 ммЧехія
Вибір діаметру
25 мм 30 мм 40 мм 50 мм 60 мм 70 мм 80 мм 90 мм 100 ммЛитва
Вибір довжини
Набір 4×1 м Набір 5×1 м Набір 6×1 м Набір 7×1 м Набір 8×1 м Набір 9×1 м Набір 10×1 м Набір 11×1 м Набір 12×1 мЛитва
Механічний – використовуються йоржі, гнучкі ручки, мотузки, гирі та інші пристосування. Вона проводиться самостійно або ж спеціально навченим сажотрусом, так як вимагає певних навичок і може бути ускладнена при наявності вигинів труби.
Хімічний – чистка димоходу або котла полягає в застосуванні сажовибірники у вигляді порошку або поліна, які містять активні речовини, що сприяють повному згорянню палива до кінцевих субстанцій (вода і оксид вуглецю) і запобігають утворенню нальоту і нагару на стінках опалювального приладу. Хімічне очищення простіше, її може провести будь-який користувач. До того ж, використовуючи сажовибірники як профілактичний засіб, можна уникнути будь-яких відкладень на поверхні стінок і труб і забезпечити стабільно високоефективну роботу котла протягом всього опалювального сезону. Використовуючи такі засоби для видалення сажі ви можете провести очищення димоходу від сажі своїми руками легко і безпечно!
Для зменшення кількості сажі і смоли слід застосовувати більш сухі дрова твердих порід (вологість & lt; 30%) і використовувати опалювальний прилад при температурі теплоносія, при якій температура зворотної лінії води становить не менше 60 градусів.
У зв'язку з тим, що в нашій країні твердопаливні котли тільки набирають свою популярність, населення недостатньо поінформоване про безпечне і ефективне їх використання. Після дотримання всіх правил і норм з проектування та монтажу системи опалення, Ви повинні також правильно його експлуатувати і своєчасно очищати. Для цього потрібно уважно ознайомитися з його інструкцією по експлуатації, а також озброїтися знаннями з підтримки котла в чистоті. Адже від цього залежить Ваше спокій, а іноді навіть і життя.
На жаль, такий котел не відноситься до розряду обладнання, яке досить налаштувати і далі просто натискати необхідні кнопки. Крім постійної дозавантаження паливом, він вимагає регулярного чищення, яка включає в себе не тільки видалення попелу та золи, але і видалення відкладень на стінках котла і димоходу.
Ми підібрали для вас ряд порад, які дадуть відповіді коли, навіщо, за допомогою чого і як можна очистити сажу в твердопаливних опалювальному приладі і димарі.
1. Запобігти загорянню димоходу.
Загоряння димоходу може бути досить вражаючим – з гучними оплесками і потріскують звуками, багато густого диму і їдкий запах. Але пожежі в димоходах далеко не завжди були такими сильними, що помітні сусідам. Іноді, вони горять повільно і непомітно, температура зростає, і вони пробираються в оселі, запалюючи всіх можливих предмети. Полум'я з димоходу може швидко поширитися через стіни або по даху, викликавши масові пошкодження. Все це схоже на нічний кошмар, який можна уникнути правильно експлуатуючи і доглядаючи за котлом і димарем. Найбільш поширеною причиною загоряння димоходу є, просто, його забрудненість. З плином часу, стінки димоходу обростають креозотом – відкладів, які є побічними продуктами горіння деревини. Спочатку це легковагі коричневі або чорні відкладення, які накопичуючись, згодом трансформуються в блискучу смолу. Ця смола є дуже горючої і достатньо всього однієї іскри, щоб почалася пожежа. До причин освіти смоли відноситься недостатнє надходження кисню, низька якість деревини, нерегулярність очищення димоходу.
2. Захистити своє здоров'я
Вдихання димових газів, що утворюються в результаті горіння деревини, є шкідливим для людини. Монооксид вуглецю, вироблений при горінні деревного палива, навіть при низьких рівнях може викликати головні болі, слабкість, запаморочення, нудоту і запаморочення. Заблокований або неправильно функціонує димохід може викликати накопичення небезпечного газу. Саме тому критично важливо перевіряти і очищати димохід вчасно.
3. Запобігти зниженню ефективності котла
Утворення відкладень на стінках котла, на поверхнях його деталей і димоходу знижує його ефективність, адже таким чином знижується теплопередача і зменшується діаметр димоходу. При забрудненому димоході ваш котел ніколи не буде видавати заявлений ККД.