(044) 384-25-65

Pellets Home
твердотопливные котлы
№1 в Украине

Працюємо : Офіс: пн-пт 09:00-18:00
Консультація: пн-сб 09:00-19:00

(044) 384-25-65
(067) 461-77-49‬

Зворотній дзвінок

Ваші покупки

Ваш кошик порожній!

Pellets Home
твердопаливні котли
№1 в Україні
  • Blog
  • Чистка димоходу від сажі
Чистка димоходу від сажі

Чистка димоходу від сажі

logo
Автор: Дата: Переглядів: 892 Коментарі: 0

Як часто потрібно чистити димохід від сажі, креозоту та інших відкладень залежить від декількох факторів. В першу чергу, тип і якість спалюваної деревини, по-друге, як часто використовується опалювальний прилад, і який тип опалювального приладу ви використовуєте (це камін, дров'яна піч або твердопаливний котел). Поєднання цих факторів визначає кількість молекул вуглецю з деревини, які не змогли згоріти і піднялися разом з гарячим повітрям по димохідній трубі. Деякі з них змогли вилетіти з димоходу, в той час як інші цього не зробили і осіли на внутрішній стінці димової труби. Кількість залишкових частинок і визначає ступінь накопичення сажі і креозоту, а також зусилля по його видаленню.

Щоб видалити цю сажу і креозот в димарі правильно, ефективно і безпечно, просто виконайте наступні дії:

Використовуючи ліхтарик, подивіться вгору або вниз по димоходу, щоб визначити рівень накопичення креозоту в димарі. Якщо це запилене, м'яке і сірувато-чорне відкладення, його можна легко видалити за допомогою відповідної димохідної щітки. З іншого боку, якщо це тверде, чорне і блискуче відкладення, його буде складніше видалити і буде потрібно попереднє використання хімічних засобів, які допоможуть перетворити жорстку чорну глазур в більш крихкий стан. Потім його можна видалити за допомогою однієї з наших потужних щіток з плоскою дротяною щетиною, наприклад, TOPBRUSH power steel bristles.

Димохід слід очищати або металевою, або пластиковою (нейлоновою) щіткою. Керамічні труби повинні бути очищені дротяною щіткою, а круглі металеві димарі з нержавіючої сталі повинні бути очищені нейлоновою димохідної щіткою, щоб уникнути подряпин на металевій поверхні. Очевидно, перед очищенням будь-якої труби переконайтеся, що всі отвори (ревізія та інші) в будинку закрито і використовуйте спеціальний камінний пилосос з фільтром HEPA для всмоктування сажі. У нашому каталозі представлені спеціальні камінні пилососи, які можна купити перед таким очищенням.

Сама процедура очищення димоходів досить проста. Ви прикріплюєте гнучку ручку (стрижень) для чищення димоходу з набору до щітки, і подовжуєте її одну за однією, коли ви рухаєтеся вгору або вниз по трубі. Очищення найкраще виконується за допомогою коротких, сильних рухів вгору-вниз, які дозволять димохідної щітці якнайкраще виконувати свою роботу. При чищенні знизу-вгору, що виконується зсередини будинку, ми настійно рекомендуємо використовувати камінний пилосос для запобігання попадання частинок пилу і сажі в будинок. При очищенні зверху-вниз, при чищенні можна закрити всі отвори.

Існують і набори роторної очищення димохідних труб, наприклад, HANSA TORNADO. Такі пристосування дозволяють робити це швидше і ефективніше.

Тепер розглянемо найбільш поширені типи димохідних щіток:

  • Круглі, квадратні або овальні з дротяної сталевою щетиною. Це найбільш поширені типи йоржів для чищення димоходів, використовуваних для очищення сміття, креозоту та сажі. Такі сталеві димохідні щітки призначені для цегляної кладки і можуть пошкодити металеві або збірні типи труб.
  • Димохідні щітки з плоскою сталевої дротом. Вони призначені для очищення димових труб і є більш жорсткими, ніж звичайні дротяні щітки. Даний тип йоржів відмінно підходить для важких робіт, де жорсткі плоскі щетинки мають кращу очищаючу дію для видалення заскленого креозоту. Такі сталеві щітки призначені для цегляної кладки і можуть пошкодити металеві або збірні типи димових труб.
  • Нейлонові щітки для очищення димохідної труби. Ці типи щіток підходять для використання на димоходах з нержавіючої сталі (сендвіч). При очищенні цим типом йоржів ви не подряпаєте внутрішню частину димоходу і не зіпсуєте його. Важливо перед очищенням дати охолонути димареві, оскільки залишкова температура може розплавити нейлонові щетинки і зіпсувати щітку.

Коли у вас є вся інформація, необхідна для вибору правильної щітки, але все ще виникають сумніви у виборі, не соромтеся питати у фахівця в магазині. Телефонуйте в службу підтримки для консультацій, і хтось зможе допомогти вам переконатися, що ви придбали те, що вам потрібно.

Связанные товары
Коментарі

Будьте першим, хто залишить тут коментар!

Написати коментарі
Відповідь на питання нижче: