Скільки потрібно пелет для опалення або який витрата пелетного котла?

Для опалення будинку площею 100 м2 необхідно 4,3 т пелет або 1,99 тис. М3 газу на рік.
Для будинку площею 200 м2  7,6 тон пелет або 4,48 тис м3 газу.
Для дому 400 м2  15,2 тон пелет або 8,96 тис м3 газу.
Витрата безпосередньо залежить від того, наскільки утепленим є приміщення, від проекту системи опалення.

Як вибрати необхідну потужність котла на пелетах?

Існує примітивний і точний підбір потужності. Примітивний  1 кВт потужності на кожні 10 квадратних метрів приміщення, за умови висоти стель до 3-х метрів. Тобто, для приватного будинку площею 120 квадратних метрів потрібний котел на 12 кВт. Для точного підбору потужності котла спочатку потрібно зробити аудит приміщення. На підставі проведеного аудиту, підбирається відповідна потужність.

Для чого рекомендується використовувати змішувальний (трьохходовий або триходовий) клапан з твердопаливним котлом?

Основне призначення таких клапанів - продовжити життя котла і спростити чистку теплообмінника котла. Він захищає від низькотемпературної корозії, теплових ударів і зменшує кількість конденсату в корпусі котла. Можна використовувати триходові або чотирьохходові клапани, або ж вузол Laddomat згідно інструкції виробника.

Який котел вибрати?

Існує кілька типів котлів: повністю автоматичні, напівавтоматичні та з механізованою подачею. Зверніть увагу на наявність сервісної служби, ККД котла, гарантію і якість палива. Повністю автоматичні котли вимагають мінімального часу для догляду, тому ми рекомендуємо саме їх.

Чи є паливні гранули небезпечними?

Паливні гранули не є токсичними і вибухонебезпечними. Не викликають алергічних реакцій.

Скільки місця потрібно для установки пелетного котла?

Котел з потужністю 20 кВт разом з бункером на 200 літрів займає площу близько двох квадратних метрів.

Що робити з золою, утвореною при спалюванні пелет?

Можливе використання золи як добрива.

Де зберігати пелети?

Паливні гранули не повинні мати прямого контакту з вологою. Оптимальне розташування являє собою сухий гараж. Якщо ж це не представляється можливим, то хоча б закритий простір.

Скільки місця займає одна тонна гранул?

1 м (ширина) * 1,1 м (довжина) * 1,6 м (висота).

Як обслуговувати пелетні котли?

Періодичність обслуговування 1 раз в 1-2 тижні займає не більше 10-15 хвилин. Слід видалити золу з конвективної частини, а потім вичистити зольники, причому обсяг золи складе всього близько 1 кг з 1 тонни згорілих гранул.

Протягом якого часу котел може працювати на одному завантаженні?

Розділіть очікуваний витрата палива за опалювальний сезон на кількість холодних днів (близько 180 для України). Отримайте середні витрати палива на добу. Подивіться в характеристики конкретного котла, побачите об'єм бункера і розрахуєте в середньому, на скільки буде вистачати одного завантаження.

Що буде, якщо відключиться світло?

У разі відключення світла котел перестане працювати. Якщо котел вимикається ненадовго і залишилися тліючі гранули в пальнику (можуть тліти кілька годин) - не переживайте, він зможе розпалити і працювати далі. У разі тривалого відключення і відсутності в котлі системи авторозжігом - вам доведеться заново його запускати. Автоматичні котли самостійно включаються в роботу. Найкраще ставити безперебійне живлення від акумуляторів або генератор.

Де купити пелети?

Купити пелети в Україні не складе ніяких труднощів. Існує безліч заводів-постачальників, а також місцевих компаній, які продають таке паливо. Найкраще про покупку пеллет подумати ще влітку - ціна буде набагато дешевше, та й вибір більший. Запитуйте у наших менеджерів!

Що таке PID-автоматика?

Контролер PID дозволяє плавно і точно відрегулювати робочу температуру котла, завдяки чому досягається підвищена економічність його роботи (в середньому, до 13 - 20%). Температура на виході котла не перевищує 1 градус від заданої. Принцип роботи наступний:
При традиційному типі управління, вентилятор, що нагнітає повітря, включається тоді, коли необхідно підняти температуру води в системі, коли ж температура досягнута - вентилятор вимикається, а паливо просто тліє. При застосуванні управління з PID, блок управління на підставі вимірів температури котла і температури димових газів на виході з котла автоматично підбирає потужність наддуву повітря. Користувач встановлює тільки бажану температуру води. Завдяки цьому котел працює без простоїв, зате з мінімально необхідною для підтримки заданої температури потужністю. Як результат, відсутні раптові зміни температури в димарі і в камері згоряння, а температура води на виході дуже стабільна. Точний підбір співвідношення паливо / повітря дає високу ефективність процесу спалювання; в порівнянні з класичним управлінням досягається економія палива в 13-20% (залежно від типу палива).

Скільки часу потрібно на обслуговування пелетного котла?

Якщо спалювати деревину чи вугілля хорошої якості, потрібно очищення котла раз на кілька тижнів. Якщо паливо поганої якості - раз на 7-10 днів. Через 4-5 років використання теплообмінник котла слід очистити від так званого «котлового каменю», особливо якщо вода в системі часто змінювалася. З цією метою, котел промивають спеціальним розчином, який розчиняє осад, наприклад, водним розчином соляної кислоти.

Задайте своє питання нашим спеціалістам!