Як розрахувати час горіння твердопаливного котла?

«Як довго горітиме паливо в котлі після одного завантаження?». Це одне із важливих питань при виборі та покупці твердопаливних котлів.
час горіння твердопаливного котлаДля такого розрахунку необхідно знати вихідні дані, а саме точні тепловтрати будівлі, калорійність і кількість палива, яке можна завантажити в котел. І саме тут можуть виникнути труднощі. Для розрахунку тепловтрат будівлі необхідно проводити аудит, а калорійність навіть одного і того ж палива може відрізнятись в декілька разів (наприклад, порівнюючи дубові дрова свіжого зрубу і після річної сушки, отримуємо в результаті вдвічі більше тепла на користь сухих дров. Тому важко однозначно дати відповідь на це запитання. Інформація про час горіння, яку надають виробники твердопаливних котлів, є умовною і не завжди по факту відповідає дійсності. Знаючи показання теплового лічильника чи маючи енергетичний паспорт вдома, можна розрахувати його потреби в теплі.
Приклад. Протягом опалювального сезону необхідно 50000 кВт/год. Тоді кількість вугільного палива на сезон: 50000 кВт / 5,72 кВт/кг = 8,74 т. Для Києва опалювальний сезон триває 187 днів. На добу в середньому витрачається 8,74/187=0,047т або 47 кг вугільного палива. Тобто, щоб завантажувати котел в середньому один раз на добу Вам необхідно підібрати котел з топкою, в яку вміщується 47кг вугільного палива. При цьому не забувайте враховувати ККД обладнання. Аналогічно для дров чи іншого палива.
Проблема тривалості горіння більш актуальна для деревини і брикету, оскільки вугілля саме по собі має велику тепловіддачу і більшу насипну вагу, через це в топку котла входить «більше калорій» вугілля, ніж деревини. Відповідно час роботи буде більшим.
Дехто помилково припускає, що вибравши опалювальний пристрій «із запасом потужності», маючий в наявності велику топку, вони виграють, збільшивши час між завантаженнями. З одного боку це так, але виграш у часі – це єдина перевага такого рішення. Ми не рекомендуємо встановлювати опалювальний котел з великим запасом потужності (крім котлів Stropuva чи аналогів) без акумулюючої ємності, оскільки велика кількість тепла буде просто йти в димову трубу, а опалення буде супроводжуватися деяким дискомфортом, який проявлятиметься у вигляді перегрівів і спрацювання групи безпеки.
Щоб не зробити помилкове рішення, при виборі твердопаливного котла звертайте увагу на обсяг топки і ККД опалювального обладнання. Чим більші та вищі ці параметри, тим рідше Ви будете робити загрузку палива. Прості закони фізики ще ніхто не відміняв!