Як працює пелетна піч?

Пелетна піч – це пристрій для обігріву приміщень, який спалює маленькі гранули з деревини, відомі як пелети.
Пелетні печі представлені у великій різноманітності потужностей, стилів і обробок. Усередині них знаходиться вбудований резервуар для палива (пелет), одного завантаження якого достатньо, як правило, на 24 – 100 годин безперервної роботи, залежно від опалювальних потреб. Скляне вікно, яке дає хороший огляд вогню, також йде як стандарт.
Як працює пелетна пічКрок 1
Пелети, завантажені в бункер, автоматично подаються шнеком в камеру згоряння. Для роботи печі необхідно невелику кількість електрики для вентиляторів, приводу шнека і контролера. Для відводу газів, що відходять потрібно димохід невеликого діаметру, відведений через зовнішню стінку.
Крок 2
Вентилятор всмоктує повітря з кімнати, яке проходить через котушку електричного розпалу в камеру згоряння, запалюючи пелети приблизно через 10 хвилин після включення печі. Через 15–20 хвилин, електричний розпал вимикається, в той час як шнек продовжує подавати пелети в працюючу камеру згоряння. Той же канал вентилятора забирає димові гази через димохід на вулицю. Підігріте, бездимне повітря надходить в приміщення і забезпечує його необхідною температурою (у випадку водогрійного типу печі, замість підігрітого повітря, у систему опалення надходить вода).
Крок 3
Конвекційний вентилятор всмоктує оточуюче повітря з кімнати через теплообмінник, тим самим забезпечуючи циркуляцію гарячого повітря в кімнаті. Термостат, який контролюється електронним блоком управління, пристосовує швидкість шнека і конвекційного вентилятора для підтримки стабільної температури в приміщенні. Пелетні печі вимикаються автоматично, якщо піч протікає, двері залишені відкритими, або в бункері закінчилося паливо.