Витрата пелет в котлі або кому вигідно опалення гранулами

Витрата пелет на опалення залежить від безлічі факторів, серед яких: тепловтрати приміщення, ККД котла, проект системи опалення, теплотворна здатність палива (наприклад, гранули можуть бути виготовлені з деревини торфу, лушпиння соняшника та мати різну теплотворну здатність) та ін.
Для максимально точного розрахунку витрат на опалення найкраще зробити аудит або конвертувати існуючі витрати по електричному, газовому або мазутному опаленню у витрати на опалення пелетами. До того ж, розрахунок тепловтрат (аудит) дозволить точно підібрати необхідну потужність котла.
Для прикладу наведемо просту таблицю порівняння, взявши за основу середньостатистичне приміщення, висота якого становить 3 м, тепловтрати – 80 Вт / м кв, температура – 22 градуси, регіон - Київ.

затрати пелет
Проаналізувавши ці дані, можна прийняти рішення: вигідний чи ні для Вас пелетний котел. Слід також врахувати так звані «приховані витрати», про яких найчастіше починаєш замислюватися вже після покупки котла та оплати рахунків. Це транспортні витрати на доставку, доплата за більш зручну фасовку (наприклад мішки по 25 або по 40 кг, а не «біг-бег» вагою в 1000 кг), доплата за більш якісне паливо та ін. Ціни на пелети найкраще уточнити у декількох постачальників і запастися паливом ще влітку за вигіднішою ціною.