Незвичні котли Stropuva

У даній невеличкій статті піде мова про твердопаливні котли тривалого горіння, виготовлені литовською компанією Stropuva. Вже досить знамениті котли на твердому паливі Стропува є істинними родоначальниками котлів тривалого горіння. У даних твердопалівниках ефективність роботи і кількість викидів в атмосферу співставні з конденсаційними газовими котлами.

Stropuva

Велика завантажувальна камера і інноваційний метод спалювання палива дозволяють користувачеві тривалий час не підходити до опалювального приладу, що дуже зручно. Модельний ряд складається з декількох котлів, потужність яких варіюється в діапазоні від 7 до 40 кВт.
Характерною особливістю котлів Stropuva є те, що в процесі роботи горить тільки тонкий шар твердого палива, що забезпечує хорошу модуляцію потужності. Завдяки цьому максимальний час горіння одного завантаження палива: до трьох днів на деревині або брикетах і вісім днів на вугіллі (при мінімальній потужності, яку споживає система). Котли виробляють потужністю: 7, 10, 20, 40 кВт. Версія для спалювання дерева і універсальна версія з додатково встановленим вентилятором для вугілля і деревини.

Конструктивно котел складається з двох циліндрів, між стінками яких знаходиться водяна сорочка.

Stropuva (Стропува) конструкция

Внутрішній циліндр виготовлений з жароміцної сталі товщиною 4 мм (у Stropuva 40 кВт), у той час як Stropuva 7, 10, і 20 кВт мають товщину стінки меншої товщини. Регулятор тяги механічний, у міру нагріву відкриває або прикриває заслінку подачі повітря, регулюючи температуру води в котлі. Через телескопічну трубу з камери нагріву подається підігріте повітря в топку котла. У міру прогорання палива під впливом сили тяжіння ця труба опускається вниз, забезпечуючи рівні умови процесу горіння протягом усього робочого циклу. Повітрярозподілювач забезпечує оптимальне горіння з газифікацією палива тонким шаром. Він розділяє у відповідних пропорціях потік первинного і вторинного повітря, забезпечуючи низькі викиди і високу ефективність. У той час як у звичайних котлах завантажується і горить відразу вся топка, процес горіння важко контролюється, а надлишок тепла йде з димовими газами, в котлах Stropuva таких недоліків немає.

телескопическая подача воздуха Стропува

Саме телескопічна подача повітря дає можливість відмінно регулювати процес горіння.
На основі простої системи телескопічної подачі з розподілом повітря досягнута можливість регулювати потужність від 10 до 100%. Котли не генерують надлишкове тепло, тим самим забезпечують низьку витрату палива і не вимагають установки акумулюючої ємності.
При своєму відносно великому розмірі, котел Stropuva володіє дуже ергономічною конструкцією, а саме: естетичний зовнішній вигляд, приємне забарвлення, а також невелика кількість зовнішніх виступаючих деталей. Такий котел вимагає відносно мало вільного простору для встановлення та подальшої експлуатації. Дуже проста конструкція і принцип функціонування котла будуть зрозумілі будь-якому користувачеві, що повністю виключає наявність складнощів при експлуатації. Технічні характеристики та ціни дивіться в нашому каталозі на сторінці товару Стропува.