Основні неполадки твердопаливних котлів

Експлуатація твердопаливного котла займає у споживача певний час на обслуговування, а також часто може викликати складності та незручності. У більшості випадків це пов'язано зі специфікою роботи такого типу обладнання. Наведемо найбільш поширені неполадки і причини їх виникнення, а також поділимося досвідом і порадимо як з цим боротися.

Тече вода (конденсат) з котла або як кажуть «котел плаче».

Причиною такого явища є низька температура зворотної лінії або використання палива підвищеної вологості. Наслідки: істотне зниження терміну служби котла, накопичення сажі в котлі і димарі. Для того, щоб уникнути такого неприємного моменту, слідкуйте, щоб температура зворотної лінії була не нижче 55 градусів, бажано 60-65. Для забезпечення таких параметрів використовують триходові змішувальні клапани або пристрій Laddomat.

Твердопаливний котел перегрівається

Причин перегрівання котла може бути декілька. Найбільш поширеними є генерація надлишкового тепла і відключення живлення циркуляційного насоса. Перший випадок настає, якщо у Вас приміщення споживає менше тепла, ніж генерує котел. І оскільки твердопаливні котли не можуть точно регулювати потужність (тільки від 30 % до 100 %), то в системі починає підніматися температура до тих пір, поки не почнеться закипання і скидання тепла через захисний клапан. Другий випадок безпосередньо пов'язаний з першим. При відключенні насоса перестає йти знімання тепла з котла, котел починає генерувати надлишкове тепло і закипає. Для захисту котла від перегріву фахівці радять використовувати джерело безперебійного живлення для котла (ДБЖ) і акумулюючі ємності. ДБЖ забезпечить стабільну працездатність котельні, а акумулююча ємність (теплобак, бак акумулятор) буде забирати на себе надлишкове тепло, яке в міру необхідності буде віддавати системі опалення. Використання твердопаливного котла з ємністю забезпечує меншу витрату палива, зниження інтервалів між завантаженнями палива (при правильному підборі обладнання) і підвищує комфорт опалення твердопаливним котлом. Для забезпечення захисту від перегріву часто використовуються клапани REGULUS TSV та WATTS STS -20.

Котел димить, іде дим з дверцят котла

Причинами такого явища є погана тяга в димовій трубі. Це може виникнути при неправильному проекті димоходу або ж коли димар забитий сажею. Зробіть діагностику, викличте сажотруса або скористайтеся хімічними засобами для видалення сажі.

димить твердопаливний котел

Тече конденсат (вода) з димоходу

Причина: не утеплена труба димоходу, яка йде ззовні будівлі. Використовуйте димоходи «сендвіч» або утепліть існуючий димохід.

У котла велика витрата палива, паливо згоряє дуже швидко

Витрата палива і тривалість горіння залежить від безлічі факторів. Це може бути якість палива (вологість, калорійність, насипна вага тощо), збільшені тепловтрати (через погане утеплення приміщення), неправильний проект системи опалення, або неправильно підібрана потужність котла. Витрата палива може легко відрізнятися в півтора, два або три рази при однаковій потужності котла і схожих параметрах приміщення. Утепліть приміщення, виправляйте помилки підключення котла, використовуйте якісне паливо (суху деревину , брикет чи вугілля).

Забивається пальник пелетного котла, утворюється корж на пелетному пальнику

Причиною цього явища є підвищена зольність гранул і наявність піску. Використовуйте гранули сертифікованих постачальників високої якості. Ціна на пелети вищої якості трохи вище, але завдяки ним у Вас зменшиться витрата і Ви будете витрачати менше часу на обслуговування!

шлакується пальник пелетного котла