Відновлювальна енергія ()

Відновлювана енергія в нашій країні з кожним роком користується все більшим попитом. Застосування джерел відновлюваної енергії – є не тільки популярним, але й вигідним.
Деревина, пелети, брикети та інша біомаса є відновлюваним паливом для котлів. Крім цього, існують сонячні колектори і теплові насоси для нагріву води, фотопанелі і вітряки для от...

Відновлювана енергія в нашій країні з кожним роком користується все більшим попитом. Застосування джерел відновлюваної енергії – є не тільки популярним, але й вигідним.
Деревина, пелети, брикети та інша біомаса є відновлюваним паливом для котлів. Крім цього, існують сонячні колектори і теплові насоси для нагріву води, фотопанелі і вітряки для отримання електрики – це найбільш розповсюдженні джерела відновлюваної енергії у світі. Розглянемо коротко принцип роботи і переваги таких установок.

Короткий огляд сонячних колекторів для отримання гарячої води

Водогрійні сонячні системи є дуже ефективним джерелом тепла і можуть працювати навіть в холодну пору року. Поділяються на декілька типів, в залежності від конструкції: плоскі сонячні колектори, вакуумно-трубчасті сонячні колектори і сезонні термосифонні системи. Серед них найбільш ефективними для теплої пори року є плоскі колектори, для будь-якої пори року краще використовувати вакуумно-трубчасті. Термосифонні системи застосовуються тільки в теплу пору(наприклад, фермерами чи пансіонатами поблизу моря) і є найбільш доступними.

Принцип роботи і комплектуючі системи з сонячними колекторами

Для досягнення максимального комфорту та економії сонячні колектори рекомендується використовувати в системі з котлом опалення. Нижче наведена найбільш розповсюджена схема, де показана робота сонячних колекторів і котла опалення на бойлері непрямого нагріву з двома змійовиками.

Як влаштована система з сонячним колектором
Керує роботою такої системи спеціальний контролер, який вмикає чи вимикає насосну станцію в разі досягнення необхідних температур. В бойлері та сонячному колекторі вмонтовані датчики. Якщо температура в цих датчиках перевищить температуру в контролері, ввімкнеться насосна група і зніматиметься тепло з сонячного колектора.
Тепло передається через змійовик до водонагрівача, а далі споживачеві. З’єднуючі шланги між колекторами і змійовиком водонагрівача наповнюються, як правило, пропіленгліколем – це незамерзаюча та нетоксична рідина. У випадку, якщо вода не встигає нагрітися – ввімкнеться котел опалення, який швидко нагріє воду через верхній змійовик бойлера.
В таких системах сонячна енергія покриває 60-80% і більше потреб в гарячій воді за рік, зменшуючи щомісячні платежі. Тривалість експлуатації установки зі сонячним колектором становить більше 20 років.