Твердопаливні котли побутові ()

На сьогоднішній день існує широкий вибір твердопаливних котлів, які являють собою екологічне і безпечне рішення для опалення приватного будинку, дачі, магазину, офісу або будь-якого іншого об'єкта. Короткий опис основних типів представлений нижче.

Універсальні котли на дровах та вугіллі звичайного горіння.

Такі агрегати  можуть працювати на д...
На сьогоднішній день існує широкий вибір твердопаливних котлів, які являють собою екологічне і безпечне рішення для опалення приватного будинку, дачі, магазину, офісу або будь-якого іншого об'єкта. Короткий опис основних типів представлений нижче.

Універсальні котли на дровах та вугіллі звичайного горіння.

Такі агрегати  можуть працювати на декількох видах твердого палива, наприклад на дровах, вугіллі, брикетах, торфі. Переваги: ви використовуєте дешеве паливо, яке є під руками! Недоліки: невеликий час горіння однієї закладки палива.

Твердопаливні котли тривалого горіння.

Мають збільшену завантажувальну камеру і спеціальну конструкцію. Дані котли опалення працюють за принципом верхнього спалювання, а автоматика максимально контролює процес горіння. В основному такі установки являються універсальними (для спалювання різних видів палива). Час горіння залежить від типу палива і теплового навантаження. Максимально довго по часу працюють котли виробників Stropuva, Liepsnele, Candle, SWaG – одного завантаження дров вистачає в середньому на добу, вугілля горить до 5 діб. Всі інші виробники працюють на дровах в середньому 5 – 12 годин, на вугіллі до 48 годин. Слід пам’ятати, що зазначена тривалість горіння не гарантується на 100% і залежить від таких факторів: об’єму топки, теплового навантаження, типу і якості палива. Переваги: універсальні до палива, тривала робота від однієї закладки палива. Недоліки: для забезпечення максимального тривалості горіння необхідно використовувати якісне паливо, завантаження потрібно робити тільки після повного вигорання топки.

Піролізні котли (газогенераторні).

Це високоефективні твердопаливні котли на деревині. Даний тип опалювального обладнання має специфічну конструкцію і складається з двох камер. В верхній камері знаходиться топка, в якій деревина розкладається в умовах низького доступу кисню і виділяє газ. Витяжним вентилятором виділений газ подається в нижню камеру і згорає при високій температурі. Таке спалювання має високі екологічні показники (низькі викиди в атмосферу), а також високу ефективність (малі затрати палива). Переваги: тривале горіння 6 – 12 годин, низькі затрати палива, екологічність. Недоліки: даний тип опалювальних котлів призначений для спалювання деревини з низьким% вологості, бажано з твердих порід дерева. Рекомендується використовувати піролізний котел з буферною ємністю.

Пелетні котли на гранулах.

Автоматичні котли на пелетах - це, мабуть, одні з найбільш комфортних і зручних твердопаливних котлів. Зручність полягає в тому, що паливо у них - спеціальні спресовані гранули з біомаси (пеллети, від англ. Pellets) засипається в великий бункер, звідки подається невеликими порціями в топку котла. Автоматика повністю управляє процесом опалення, тобто не потрібно ніякого втручання. Одного завантаження бункера вистачає на кілька днів! У деяких типах повністю автоматичних котлів  завантаження відбувається тільки один раз перед  опалювальним сезоном! В Україні існує безліч виробників гранул, які також імпортуються в Європу. Переваги: зручне автоматичне управління, тривала автономна робота, екологічність. Недоліки: більш висока вартість пелет в порівнянні з деревиною чи вугіллям, висока вартість агрегату.

Автоматичні котли на трісках.

Даний тип котлів також набирає популярність у деяких регіонах, оскільки немає альтернативи дешевого палива, яке можна купувати на місцевих пилорамах, меблевих фабриках або ж у лісництвах. Деякі об'єкти просто недоцільно опалювати газом або електрикою. Котельня на відходах з деревини може працювати повністю автоматично, і наші фахівці знають як! Переваги: низька вартість опалення, автоматичне управління, тривала автономна робота. Недоліки: висока вартість агрегату, потребують фракційну і суху тріску.

Котли на соломі.

Призначені для спалювання тюкованої соломи. Мають великі завантажувальні дверці та топки. Зручні у фермерському господарстві, де є доступні тюки соломи. Переваги: низька вартість опалення. Недоліки: потребують акумуляційну ємність, відносно висока вартість обладнання і установки.
 • Класичні універсальні котли на дровах і вугіллі

  У деяких місцях немає можливості підключитися до комунікацій, тому твердопаливні котли на дровах та вугіллі - це прекрасна можливість створення автономного опалення в будинку. В якості палива в таких котлах використовується торф, вугілля або дрова.
  Основною особливістю таких котлів є доступність і невисока вартість палива. Завдяки цьому котли на вугіллі та дров'яні котли набули найбільшого поширення.
  Деяким, здається, що подібні пристрої є застарілими, але це не так. Хоча і є незручності в їх використанні. Справа в тому, що котли на дровах не можуть працювати в автоматичному режимі, для підтримки тепла в будинку періодично потрібно підкладання дров чи вугілля в топку.
  Популярність обгрунтовується ще й тим, що котли на вугіллі та дровах прості в експлуатації, не вимагають дорогого ремонту і безпечні. З їх допомогою можна обігрівати не тільки будинок, де постійно проживають люди, а й заміські будинки, в яких власники з'являються тільки по вихідним або святковим дням.
  Вугільні твердопаливні котли і котли на дровах діляться на чавунні і сталеві.

  Чавунні твердопаливні котли

  Більш довговічні й надійні, але мають свої недоліки: більш низький ККД і більш незручна чистка теплообмінника порівняно зі сталевими котлами опалення.

  Сталеві твердопаливні котли

  Більш ефективні, мають меншу вагу і габарити, більш екологічні. Саме тому вони більш популярні і переважають на ринку.
  Регулювання роботи твердопаливних котлів відбувається за допомогою електронного блоку управління або механічного термоклапана температури. У нашому магазині представлено безліч самих надійних і популярних виробників, серед яких твердопаливні котли Viadrus, Kalvis, Galmet, Bosch та ін

 • Котли тривалого горіння

  Твердопаливні котли тривалого горіння мають безліч переваг, порівняно зі звичайними твердопаливними котлами, які потрібно постійно завантажувати паливом. Тепер Вам не потрібно вставати вночі і підкидати дрова чи вугілля, щоб прокинутися в теплі. Це, як правило, інноваційне обладнання, в якому, завдяки спеціальній конструкції, досягається більш тривалий процес горіння, що може протривати і кілька діб. Таким чином, Вам не потрібно витрачати багато часу на обслуговування, досягається більш тривала автономія.
  Всі вугільні та дров'яні котли тривалого горіння мають більші топки і працюють за принципом верхнього горіння: суть в тому, що горить тільки верхня частина палива, поступово прогораючи і опускаючись вниз (див.рисунок).

  принцип верхнего длительного горения в твердотопливных котлах
  Принцип роботи котла тривалого горіння можна порівняти з сірником:

  спичка верхнее горение

  У такому положенні вона буде горіти значно довше і виділяти більше тепла.
  У звичайних котлах, які працюють з нижнім горінням, час горіння, також як і у сірника, істотно менше.

  спичка нижнее горение

  Чим принципово відрізняються твердопаливні котли тривалого горіння від звичайних котлів?

  У першу чергу вони більш габаритні, оскільки завантажувальна камера має збільшений об'єм. Відповідно, ви можете «зарядити» такий котел великою кількістю палива, яке може повільно горіти тривалий час. Деякі виробники можуть похвалитися навіть тижневої автономією (наприклад, Stropuva, Liepsnele, SWaG)! Це дуже зручно, оскільки вам не треба підкидати паливо через кожних кілька годин.
  Автоматика досить точно регулює роботу котла, тому при невеликих теплових навантаженнях паливо прогорає в щадному тліючому режимі, а також всі котли двоконтурні.
  Дуже важливим моментом є те, що виробник, вказуючи тривалість горіння, має на увазі горіння на основному паливі, при використанні альтернативного (резервного) - завантаження горітиме менше.
  Слід звернути увагу і на те, що при невідповідному підборі потужності котел може працювати менше зазначеного часу.
  Підбирайте котел під відповідне паливо. Якщо в технічних характеристиках основне паливо деревина, намагайтеся в першу чергу опалювати деревиною. Вугільні котли використовуйте в основному під вугілля.
  В основному такі котли є універсальними. У них потужність змінюється в залежності від типу палива. Як правило, за основу береться вугілля. Якщо ви будете використовувати такий агрегат в основному на деревині, радимо витримати запас по потужності не менше 25 - 30%.
  Існує дуже просте правило при виборі - чим більше топка, тим довше горіння. Але не варто нехтувати ефективністю і зручністю експлуатації (чистка, регулювання температури).
  На сьогоднішній день, на ринку України представлено безліч виробників якісних опалювальних приладів, з якими Ви можете ознайомитися в нашому каталозі.

  древесина, лес

  Купити котел тривалого горіння у нас може будь-який житель України, оскільки ми здійснюємо доставку не тільки в обласні центри, а й регіони, що дуже зручно (Харків, Вінниця, Луцьк, Кіровоград, Луганськ, Львів, Миколаїв, Харків, Херсон, Дніпропетровськ, Донецьк , Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Хмельницький, Черкаси, Чернігів, Чернівці). Завжди чекаємо ваших дзвінків!

 • Піролізні котли (газогенераторні)

  Твердопаливні піролізні котли на дровах є надійними і енергонезалежними джерелами тепла. Їх дуже зручно використовувати в заміському будинку, на виробництві або в іншому приміщенні в якості основного або резервного опалювального котла. До того ж, через постійне зростання цін на газ і електроенергію, з їх допомогою завжди можна отримати доступне тепло.

  Принцип роботи піролізного котлаПиролизные котлы

  Конструкція піролізного котла складається з двох камер (див. рис). У верхній камері згоряє паливо (рекомендуються дрова, вологість яких не перевищує 20% твердих порід). У процесі горіння виділяється деревний газ, який вентилятором подається в нижню камеру, де він згорає при температурі понад 1000 градусів. Саме тому піролізні котли часто називають «газогенераторні котли».
  За рахунок допалювання газів в таких котлах ККД становить близько 90%, а час роботи на одному завантаженні палива може протривати 12 годин.
  Пиролизные котлы имеют дополнительные преимущества:
  дрова

  – Спалювання деревини супроводжується більш низьким рівнем викидів діоксиду сірки в порівнянні з опаленням викопним паливом.

  – Деревина є поновлюваним джерелом енергії. З кожним роком виростає більше дерев, ніж ми вживаємо в якості палива.

  – Деревина накопичує сонячну енергію. Опалювальні газогенераторні котли на дровах перебувають у гармонії з природою. Це тому, що в процесі опалення дровами виділяється така ж кількість СО2, скільки було поглинуто в процесі їх зростання.

  Твердопаливні газогенераторні котли, представлені в каталозі PelletsHome є безкомпромісними в плані безпеки, комфорту і надійності. Наш досвід допоможе Вам залишитися в теплі навіть у люті морози!

 • Пелетні котли з автоматичною подачею палива

  Опалення - дуже важливе питання для будь-якого забудовника. Найбільш поширеними джерелами тепла є газ, електрика і тверде паливо.

  Котел на пелетах - кому це вігідно

  У місцях, де немає газу або Ви платите за нього за максимальним тарифом, постає питання пошуку альтернативного опалення. Електрика часто дороге і не завжди є можливість забезпечити його в потрібній кількості і якості. Твердопаливні котли ручного завантаження не завжди зручно використовувати в якості основного джерела тепла, оскільки завантажувати їх потрібно в середньому кілька разів на день, їх чищення також займає чимало Вашого дорогоцінного часу. У такому випадку саме котел на пелетах є одним з найбільш комфортних рішень, адже його робота відбувається в повністю автоматичному режимі, автоматика дозволяє легко запрограмувати температурні режими, а дозавантаження паливом відбувається один раз на кілька днів. Пелетні котел характеризується простотою в експлуатації, його надійність буде оцінена Вами по достоїнству.

  Експлуатація 

  При експлуатації котли на пеллетах не вимагають постійної уваги і контролю. Пелети засипаються в спеціальний бункер і подаються шнеком в міру необхідності в топку котла, що дає можливість кілька днів не стежити за опалювальною системою. Відповідно, чим більше бункер, тим цей термін більше. Все, що від Вас потрібно - це періодично діставати золу і дозагружать бункер.
  Котли на деревних гранулах - пелетах можна поділити на кілька типів. Нижче наведена класифікація і короткий опис.

  Повністю автоматичні пелетні котли

  Особливістю таких котлів є те, що процес розпалювання, очищення теплообмінника, золовидалення і управління відбувається повністю в автоматичному режимі. При проектуванні котельні фахівці також розраховують склад під пелети, з якого деревні гранули в міру необхідності подаються в проміжний бункер котла або його топку. Перевагою окремого складу є те, що його можна спроектувати так, щоб завантаження палива відбувалася один раз перед опалювальним сезоном. По суті, такі котли абсолютно не вимагають від Вас часу для обслуговування, що дуже зручно і комфортно. У нашому магазині представлено кілька відомих брендів автоматичних котлів на пелетах, це Hargassner, Herz, Ponast, Viessmann. Для стабільної і безперервної роботи таких котлів слід використовувати гранули стандарту DINPlus.

  Напівавтоматичні пелетні котли

  У таких котлах процес розпалювання, подача деревних гранул з бункера або складу відбувається автоматично. Процес очищення теплообмінника механізований, а винос золи відбувається в ручному режимі. Як показала практика, при використанні пелет стантарта DINPlus такі котли на деревних гранулах займають у середньому близько 20 хвилин часу на обслуговування на тиждень. Виробники котлів на пеллетах в даній категорії також представлені в нашому магазині: Ponast.

  Механізовані котли на пелетах

  Дана категорія являє собою опалювальні твердопаливні котли, в яких розпал відбувається автоматично як опція, очищення теплообмінника і винесення золи здійснюється періодично вручну, залежно від якості палива та режиму роботи котла. У середньому власники такого пеллетного котла виділяють від 5 до 10 хвилин часу на добу на обслуговування, яке полягає в очищенні теплообмінника (впливає на ККД котла) та пальники за допомогою йоржа і скребка, а також дозавантаження бункера паливом. У таких котлів є одна дуже важлива перевага: вони можуть працювати на низькоякісному дешевому паливі: пелетах і гранульованому вугіллі в автоматичному режимі. У більшості у них є резервні топки для спалювання деревини, вугілля і брикета в ручному режимі. Але слід пам'ятати: використання дешевого палива поганої якості призводить до збільшення часу на обслуговування. Найпопулярніші виробники та моделі наведені в нашому магазині: Galmet, Heiztechnik, Kostrzewa, Ponast, Viadrus, Klimosz та ін.

  Екологічність

  Пелетні котли в процесі опалення не сприяють зміні клімату, а деревні гранули є СО2 нейтральним і недорогим джерелом енергії. Коли гранули згоряють, вони випускають сонячну енергію, поглинену в процесі росту дерев. Викиди CO2 в цьому процесі рівні такій кількості, яке поглинається в процесі росту дерев.

  Правильний вибір

  Перед вибором і установкою опалювального обладнання потрібно врахувати безліч чинників, з яких одним з найважливіших є «вартість опалення». PelletsHome рекомендує проконсультуватися з нашими фахівцями ще на стадії проектування, оскільки часто не враховуються параметри котельні, димоходу, вентиляції та ін Вони допоможуть Вам підібрати найбільш оптимальний і доцільний варіант системи опалення.


  Ключові слова: Котли пелетні, продаж пелетних котлів в Україні, опалення гранулами - пелетами

 • Котли-плити з варильною поверхнею
 • Котли на трісках