Корисні статті

Твердопаливні котли

Твердопаливні котли, опалювальні котли на твердому паливі

В останні роки набирають популярність системи опалення, серцем яких є твердопаливні котли. Така система опалення має хорошу економічну ефективність, оскільки паливо під твердопаливні котли в Україні відносно не дороге.
Опалювальні котли на твердому паливі мають свою ефективність, яка залежить від безлічі факторів:

 • повітряне або водяне опалення;
 • управління горінням (автоматика для твердопаливних котлів з вентилятором, заслінка, термоклапан і т.п.)
 • тип системи опалення (тепла підлога, радіатори, примусова, гравітаційна циркуляція)
 • проект димоходу
 • вентиляція
 • тип палива (вологість, калорійність та ін)
 • метод спалювання (піролізний, тривале горіння, класичний)
 • управління системою (напр. кімнатна управління)

Правильний проект і конструкція димоходу є дуже важливими для ефективної та безпечної роботи опалювальної системи з твердопаливним котлом.

Ключові елементи хорошого проекту димоходу:

 • достатня висота (для забезпечення тяги, див. в тех.паспорт твердопаливного котла)
 • відсутність крутих вигинів або переходів в конструкції
 • відсутність витоку повітря (герметичність)

За винятком камінів, твердопаливні котли відноситься до закритого типу опалювального обладнання. На відміну від газових або електричних котлів вони не можуть включатися і виключатися, коли вам завгодно. У процесі роботи котла на твердому паливі можна лише регулювати горіння і, відповідно, потужність. Твердопаливні котли з автоматикою та вентилятором можуть включатися і виключатися - зазвичай через вбудованого термостата або таймера, тим самим більш економічно витрачаючи паливо на потреби опалення.

Твердопаливні котли можуть виступати як основним джерелом тепла і забезпечувати повноцінне центральне опалення для більшості приміщень, так і резервним або допоміжним. Слід зазначити, що опалювальні котли на твердому паливі доступні в широкому розмаїтті потужностей і розмірів, що дозволяє дуже легко підібрати типорозмір котла під будь-який об'єкт.

Більшість котлів можуть працювати на декількох видах палива, що дає можливість у виборі палива, наприклад вугілля або дрова, а деякі з них працюють тільки на дровах (піролізні твердопаливні котли) або гранулах (котли на пеллетах). Твердопаливні котли діляться на кілька типів залежно від конструкції, принципу роботи, палива та автоматики. Також, в залежності від матеріалу виготовлення можуть бути сталеві твердопаливні котли та чавунні твердопаливні котли. Всі типи твердопаливних котлів представлені в нашому каталозі, опис яких можна подивитися в кожній категорії.

Котли на твердому паливі можуть бути укомплектовані водонагрівачами непрямого нагріву для забезпечення гарячою водою. Найчастіше все опалювальні котли з автоматикою дозволяють легко задавати температуру гарячої води бойлера і системи опалення.

Є і деякі мінуси опалення на твердому паливі: твердопаливні котли, як правило, вимагають певного запасу палива, періодичної чистки теплообмінника ну і закладки дрів або вугілля в топку. Незважаючи на це, котли на твердому паливі є одним з найбільш недорогих і надійних способів опалення приватного будинку, дачі або др.об'екта, а також створюють теплу і затишну обстановку в заміському будинку.

Якщо Ви хочете купити твердопаливний котел, рекомендуємо вам отримати консультацію у наших технічних фахівців, які допоможуть оптимально підібрати його тип, потужність і інші параметри.